Komentowana treść: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
[#241] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@lord_spider, post #240

Ciekawe co Ci taniej wyjdzie ;) Mój jeszcze nienarodzony synek będzie mosistą z krwi i kości :D
[#242] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@pampers, post #241

Tego nie byłbym taki pewien. Moje dzieciaki traktują amigowanie jako nieszkodliwe dziwactwo tatusia :) a żadne z amigowych rozwiązań nie przedstawia dla nich żadnej wartości. Wspominają jedynie z sympatią Baby Jo i Lemmingi :)

Ostatnia edycja: 03.07.10 07:36:23
[#243] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@pampers, post #241

Fotohobby tańsze od PowerBooka nie jest, ale od X1000 może będzie, bo nie celuję w profesjonalne obiektywy, a raczej sprawdzone stare konstrukcje M42 + adapter do cyfrówki.
[#244] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@G. Kraszewski, post #148

To cieszy. Dobrze, że coraz więcej kopii jest zarejestrowanych. To pozwala sądzić, że MorphOS dalej będzie się dynamicznie rozwijał :)

Co do X1000 - dla mnie to nie do pomyślenia wydać tyle, szczególnie w dobie dostępnego taniego sprzętu pod Mosa. Życzę jednak projektowi jak najlepiej, niech się rozwija i niech spopularyzuje na tyle, żeby cena nie odstraszała. Choć wątpię, że to się uda.

Projekt konkurencją dla MorphOSa nie jest, co widać na przykładzie Trevora. Można bawić się w jedno i drugie, albo przynajmniej czuć jakąś sympatię do obu rozwiązań. Nie wiem po co tyle w komentarzach czepiania się słówek tych, którzy bardziej sympatyzują z OS4. Ja się cieszę, że są w Polsce normalni fani tego systemu, a nie tylko ludzie pokroju redaktora "niby" bratniego portalu. Wszyscy jesteśmy amigowcami, a kto woli jaki system, to już jego sprawa. Grunt, by to był po prostu wybór, a nie fanatyzm. Przyznam, że do OS4 bardziej zraża mnie środowisko wokół niego skupione, niż wady tego systemu.
[#245] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Adam_K, post #244

Przyznam, że do OS4 bardziej zraża mnie środowisko wokół niego skupione, niż wady tego systemu.


I identycznie jest z MOSem, system nie jest taki zły tylko jego użytkownicy potrafią każdego odepchnąć swoim zachowaniem.
[#246] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Bully Boys, post #245

To po co się pchasz tam gdzie śmierdzi? Nie dotykaj ich i będzie dobrze. Zaznajom się z tymi lepszymi.

No to może jeszcze procentowo obadamy...
Ile procent użytkowników MorphOS-a jest wg Ciebie odpychających?
Aby Ci zwojów nie przegrzewać - weźmiemy pod uwagę tylko Polskę.
Jedna ręka pewnie wystarczy, no niech będzie dwie. A ilu jest ich wszystkich? 100? 200?

Teraz w drugą stronę sobie policz, nagle się okaże, że 80% środowiska wielu osobom podpada, a z niebieskich raptem 5-10%.

Długo jeszcze masz zamiar dyskutować jak jest źle i niedobrze tu czy tam? Ale zmienić na lepsze to już nie masz ochoty, dalej będę czytać, że "u was murzynów biją" pod adresem wszystkich w PPA?


Edytowane 07.07.10: PRZEPRASZAM, trochę uogólniłem i mnie poniosło. :(
Mailman, dawno mówiłem, że na mnie żadnej taryfy nie stosować.
[#247] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@SirLEO, post #246

Do kogo to była odpowiedz, do mnie? Bo stwierdziłeś coś o czym nie pisałem, może najpierw przeczytaj uważnie, przemyśl a potem pchaj swoje wynurzenia, że coś Ci śmierdzi.
[#248] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Bully Boys, post #247

A od teraz każdy, kto skomentuje tę wiadomość w innym duchu niż związany z wiadomość otrzymuje bana. Ostrzegam, że nie będzie taryfy ulgowej.
[#249] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Amiga X1000 Ruulez !! :D
[#250] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@Hellena, post #249

Rulez to dopiero będzie jak:

a) System będzie miał obsługę dwóch rdzeni CPU, pełne wsparcie 3D dla R700, Xeny i Xorro.
b) Pojawią się programy które wykorzystają dwa "jajka" w procku oraz moc układu ATI z rodziny R700.
Aha...o USB 2.0 nie piszę bo to jasne jak słońce. :D


Ostatnia edycja: 07.07.10 16:04:33
[#251] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
Tak przeczytałem wywiad, cztery razy - nawet angielską wersję by wyczuć czy w tłumaczeniu czegoś niechcący nie zmieniono i naszła mnie refleksja, że Trevor nie bawi się w żadne stereotypy typu AOS rulez and Amiga One rulez but MOS suxx etc. co ciekawe to tylko ludkowie na dole potrafią czasami robić trzodę, że Amiga One to nie Amiga bo nie wyprodukowana przez... Commodore, litości Amigi z Escomu to też nie Amigi mam rozumieć, że AOS 4.1 to podróba AOS - tu pozdrawiam goscia, ktory widac obiektywnością nie grzeszy jak zwykle - natomiast ludzie, którzy stoją za tak wielkimi rzeczami - wielkimi bo wyrzucić 200 tysięcy w błoto, bo tak określe rynek społeczności, która Amigowa już dzisiaj jest najczęsciej z nazwy, którą sama sobie nadaje albo odbiera, to rzecz wielka, dokładniej to sprawa inwestora głównego akurat, tylko takiego trzeba jeszcze namówić albo mieć go za dobrego znajomego, który się nie obrazi tracąc taką sumkę w bardzo niepewnym w dzisiejszych czasach interesie - natomiast to na "dole" są wojny, że to albo tamto, głównie cena OK. Tylko sprawa jest następująca chcemy mieć AOS albo nie, jesli chcemy a AO X1000 jest za droga, to jest tańsza SAM, jeśli uważamy, że za droga to po prostu nie chcemy mieć najnowszego AOS tylko chcemy sobie ponarzekać na "rynek nowej Amigi" i biadolić, że stare maci z ppc są tańsze - odkrycie dziesięciolecia swoją drogą - ale jak widać normalni ludzie, którzy chcą coś stworzyć w takie żale się nie bawią, potrafią tworzyć nową Amigę a jednocześnie używać na Macintoshu systemu ala MOS i wcale nie jęczeć z tego powodu - od takie wnioski z fragmentu choćby tego wywiadu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem